Instagram Mavi Tik Alma Hilesi

Sosyal medyada “onaylı hesap” manasına gelen Mavi tik profilin / sayfanın / hesabın gerçekliğine vurgu gerçekleştirme ve orijinallik algısı meydana getirmek amacıyla büyük ehemmiyet taşımaktadır. Bu makalede hem Instagram mavi tik (onaylı hesap) nedir? Hem de Instagram mavi tik (onaylı hesap) nasıl alınır? sorularına cevap vereceğiz.

Genellikle medyatik / ünlü / tanınan insanların (şarkıcı, futbolcu, sanatçı, yazar, ressam, influencer, modacı, siyasetçi, tv programcısı, sunucu, sporcu vb.) ya da kurumsal markaların Instagram profillerinde gördüğümüz mavı tik en basit tanımıyla onaylı hesap manasına gelmektedir.

Mavili Tiki Emniyet Sağlar
Sosyal medyada herkes istediği şahıs adına istediği profili, sayfayı açma hakkına sahiptir. Herhangi bir belge vererek o şahıs olduğunuzu ya da o markanın temsilcisi olduğunuzu kanıtlamak mecburiyetinde değilsinizdir. Bu yüzden sosyal medya kullanıcılarının bir hesabın aslında o şahsa ait olup olmadığını anlaması olası değildir. İşte, mavi tik bu amaçla olduğu profile emniyet sağlar.

Onaylı Hesap Prestij Sağlar
Sosyal medyada (onaylı hesap) olan bir hesaba / profile / sayfaya sahip olmak sadece emniyet yönünden değil aynı vakitte prestij ve ayrıcalık yönünden da mühimdir. Diğer bir ifadeyle mavi tik sahibi olmak o şahsa ya da markaya artı bir değer katar.

ınstgram mavi tik hilesi için reklama tıklamalısınız.
Instagram mavi tik – mavi tik

Instagram Mavi Tik (Onaylı Hesap) Nasıl Alınır?

alakalı felsefeyi asli manada anlattıktan sonra şimdi de Instagram’da mavi tik nasıl alınır? sorusuna cevap verelim. Konuyu ismim ismim anlatacağız. Bu yüzden tam şimdi Instagram hesabınıza giriş yapmanızı öneririz.

Dipnot: Instagram “Mavi Tik” amacıyla hesabınızın “İşletme Hesabı” olması gerekmektedir.

1.Adım: Hesaba Giriş Yap Öncelikle Instagram hesabına giriş gerçekleştirme gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifre bilginizle hesaba giriş yaptıktan sonra diğer maddeleri uygulayabilirsiniz.

2.Adım: Ayarlar Sekmesine Tıklayın
Instagram profiline giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki çizgi şeklindeki ikona tıklayıp açılan pencerenin en alt evresinde yer alan Ayarlar sekmesine tıklayıp ayarlar sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir.

instagram-mavi-tik-alma-hilesi
Instagram Mavi Tik Hilesi – Mavi Tik Hilesi

3.Adım: Doğrulama İste
Bu maddede Ayarlar sekmesinde yer alan Hesap kategorisinden Doğrulama İste butonuna tıklamak gerekmektedir. İlgili sekmeye tıklandığında karşımıza bir form çıkacak. Burada onaylı hesap müracaatı gerçekleştirme amacıyla doldurulması gereken daha doğrusu bilgi verilmesi lazım olan birkaç kısım var. Bunlar;

 • Kullanıcı Adı
 • Adı Soyadı
 • Bilinen Ad
 • Kategori
 • Kimlik Görseli

Dipnot: Eğer şahıs olarak müracaat yapacaksanız nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet gibi evraklar gerekmektedir. Eğer kurumsal bir müracaat yapıyorsanız vergi levhası, yakın tarihli bir fatura, sözleşme gibi evraklar gerekmektedir. Bu arada kimlik ya da evrak gönderirken ad – soyad, resim, doğum / kuruluş tarihi gibi kısımların görünür olmasına ilgi edin. Kimlik / vergi numaranızı dilerseniz gizleyebilirsiniz.

Instagram Mavı Tık Hilesi

ınstgram mavi tik hilesi için reklama tıklamalısınız.
Instagram mavi tik – mavi tik

Instagram (Onaylı Hesap – Doğrulanmış Hesap) müracaatını istisnasız herkes yapabilmektedir. Fakat bu hal her bireyin netice alabileceği manasına gelmiyor. Instagram bu hususta şu şekilde bir ikaz yapıyor:

“Doğrulanmış rozeti mühim tanınan bir şahısnin, ünlünün, global markanın ya da varlığın gerçek hesabı olduğunu belirtmek amacıyla Instagram hesabının adının yanısıra görünen bir onay işaretidir. Bir doğruluğunu sağlama isteği göndermek, hesabının doğrulacağını garanti etmez.”

Instagram Mavi Tık Almayı Kolaylaştıran Faktörler

Instagram idaresi “MaviTik” konusu ile alakalı rastgele bir garanti vermiyor. Bütün ismimları doğru bir şekilde uygulasanız bile Mavi Tik (Onaylı Hesap) isteğiniz onaylanmayabilir. Peki Mavi Tik almayı basitleştiren diğer faktörler var mı? Evet. Basit ama sabır gerektiren bir proses gerekiyor.

İşte bunu almayı basitleştiren faktörler;

 • Instagram hesabınızı diğer sosyal ağlarla bağlayın (Facebook, Twitter vb.)
 • Instagram’da derli toplu ve orjinal içerik paylaşın.
 • Spam olarak algılanacak davranışlar sergilemeyin. (Rastgele ve seri bir şekilde; takip etmek ya da takibi bırakmak, like etmek, yorum gerçekleştirme, dm göndermek vb.)
 • Sahte takipçi satın almayın.
 • Sahte iletişim satın almayın. (Like, yorum, dm, görüntülenme, izlenme vb.)
 • Takipçilerin ve iletişimin organik artmasını sağlayacak aksiyonlar geliştirin. (Özgün içerik, sponsorlu reklam, influencerlar doğrulusunda tavsiye edilmek)
ınstgram mavi tik hilesi için reklama tıklamalısınız.
Instagram mavi tik – mavi tik

Instagram Mavi Tık Hilesi

Instagram’da mavi tik almak istiyor ve başaramıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu sayfada herhangi bir reklama tıklamanızdan sonra yönlendirilen sayfada kullanıcı adınızı yazıp gönderirseniz mavi tik alıp alamayacağınızı görebilirsiniz.

Eğer işaretli mavi almak istiyorsanız lütfen yönlendirilen sayfada kullanıcı adını yazdıktan sonra indirme sayfasının açılmasını bekleyin.

PUBG Mobile UC Hilesi yazımıza gitmek için lütfen tıklayın. Eğer isterseniz buraya tıklayarak “2020 Yılının en iyi telefonları” isimli yazımıza da gidebilirsiniz.

Arkadaşlar bunun için biraz denemeler yapmanız gerekiyor yani ilkinde red olabilir fakat kimlik fotokopinizi de göndermeyi unutmayın göreceksiniz ki kolayca hesabınız onaylamış görünecek ve sizde artık ünlüler arasında yer almış olacaksınız.

instagram mavi tik hilesi, mavi tik hile, instagram mavi tik alma hilesi .

Seo

admin

Adım Metin, 23 yaşındayım ve 12 yaşımdan beri bilgisayar ile ilgileniyorum. Teknik, donanımsal ve yazılımsal sorunlarınızı gidermeye çalışıyorum. Güncel oyunların teknik sorunlarının çözümlerini de sizlere sunmaya çalışıyorum. Tanıtım yazısı, reklam ve işbirlikleri için iletişim kurabilirsiniz. Bilgisayar sorunları konusunda profesyonelleştim ve ücretsiz olarak sizlere içerik sunuyorum.

2 YORUM

 1. Avatar

  Takip edelim lütfen

 2. Avatar

  instagram mavi tik alma hilesi 2020 yukarıda özetlendiği gibidir