CS:GO Ping Düşürme Kodu LoL Ping Düşürme

LoL Ping Sorunu ve CS:GO Ping Düşürme Kodu

League Of Legends ‘ın 2016 da başladığı sunucu taşıma operasyonundan sonra %400 oranında ping düşüşü yaşandı ve bu hepimizi mutlu etti. Bir de mutlu olmayan oyuncu tarafı var elbette, onlar da şuan bu yazımı okuyor zaten.

İlk yöntem çok basit ama bir o kadar da yetkili olan lol ping düşürme konusunda ustalaşmış ve kendini her zaman daha da geliştiren modem DNS ayarları. Tabii elbet fiber internet kullanıyorsanız modeminiz DNS değişikliğine izin vermeyebilir. Bunu sadece deneyerek öğrenebilirsiniz.

Bu yöntemi uygulayabilmek için önce modem arayüzüne girebilmeniz gerekmekte. Modem arayüzüne girmenizden itibaren karşınıza çıkan ekranlardan erişebileceğiniz “DNS Birincil sunucu” ayarı “Yerel ağ bağlantı ayarları” içerisinde olmalı. Bu ayarı Level3 dns olarak değiştirebilir, daha iyi bir oyun bağlantısı alabilirsiniz.

Birincil Sunucu: 209.244.0.3 İkincil Sunucu: 209.244.0.4 Bu adresleri girdikten sonra ilk önce modemi yeniden başlatın, ardından bilgisayarınızın ağ ayarlarından yerel ağ bağlantısı ayarlarına girip ipv4 ayarlarına üstte verdiğim adresleri girmelisiniz bunları yaptıktan sonra modemi yeniden başlatıyorsunuz ve artık çok hızlı dns kullanmaya başlıyorsunuz. Bu da lol ping düşürme konusunda etkilidir.

Dns değişiminden sonra bir diğer adım da lol ping düşürme konusunda ele alacağımız modem dns sorunu. Bu sorun yeni fiber modemler üzerinde ortaya çıkmış ve uzun zamandır çözülemeyen problem mevcut. Problem kaynağını bulabilmek adına sizden bir hız testi isteyeceğim. Yorum olarak ekran görüntünüzü paylaşın, gerekli ayarlamaları mail adresinize göndereyim, bu görüntü lol ping düşürme çalışması için gereklidir.

Lol Ping Düşürme Yolları

Sorunun modemde yada kablosunda olduğunu anlayabilmeniz için bir kez kablosuz olarak ping ve hız testi, bir kez de kablosuz şekilde yapın. Ölçekleri karşılaştırdıktan sonra telefon mobil veri üzerinden bağlanın ve tekrar hız testi yapın, telefondan bağlandığınızda modemden gelen hızın ve pingin en az 2 katını alacaksınız, bu normaldir.

Lol ping sorunu yaşamaktaysanız bunu bir de güvenlik duvarınızı değiştirerek gözlemleyin, çünkü güvenlik duvarından izin alamamış olabilir oyun sunucusu ve buda kopmaları meydana getirebilir. Unutmayın ki en iyi deneyimi her zaman kablolu bağlandığınızda yaşarsınız, ping sorunu istemiyorsanız kablo bağlayın.

Eğer kablolu şekilde bağlanma durumunuz yoksa kablosuza yapacağımız ping düşürme operasyonunu uygulayın. Modem arayüzü ayarlarınız tamamen uygun olmalı ve yazılım güncellemesi yapılmış olmalı, müşteri hizmetlerini aradığınızda bunu hızlıca yapmaktalar.

Dakika 10 ve devamında ping sorunu yaşıyorsanız büyük ihtimal ile bu sorun bilgisayarınızdan kaynaklanmakta, anti virüs programlarını da kapatmak bu sorunu giderebilir.

Lol ping düşürme
Lol ping düşürmelol ping sorunuping sorunuvirüs

CS:GO Ping Düşürme Yöntemleri

Bilgisayar sorunları olarak kullanıcılarımızı en çok bilgilendirmek istediğimiz konu da tam olarak bu arkadaşlar, bakın görmediğiniz veya bilmediğiniz dosyalara sizin haberiniz olmadan virüs bulaşmış olabilir ve yeni olmayan her bilgisayarda mutlaka virüs bulunur.

Virüsleri temizlemek adına şöyle bir yazı paylaştım, konu içeriğinde anlatılanları yaparsanız hem temizlenmiş olur hemde cs go ping düşürme operasyonunun üçüncü adımını da gerçekleştirmiş olursunuz. 5 Adımda virüslerden kurtulma yöntemi için tıklayın.

Bunu uyguladıktan sonra hala ping sorunu hakkında şikayetleriniz varsa yorum olarak belirtin ki çözelim. Bir diğer yöntemi de hemen paylaşayım. Modemin arızalı olduğunu düşünüyorsanız bir de komşunuzun modemine kablolu/kablosuz bağlanmayı deneyin ve ping testi yapın. CS:GO Ping düşürme kodunu test yaptıktan sonra kendi internetiniz ile arasında pek fark yoksa bilin ki bilgisayar kaynaklıdır.

Problem bir süredir devam ediyorsa sadece, bir de sistem geri yükleme yapmayı deneyin. Çünkü sistem geri yükleme yapmak ayarları eski haline götürüp en iyi şekle sokmaya çalışıyor, deneyin faydasını göreceksiniz mutlaka.

Aslında çoğu cs:go ping düşürme kodu internet hızınız veya gecikme süresinden kaynaklanmaktadır. Gecikme süreniz ne kadar yüksek olursa o kadar çok fps sorunu yaşarsınız ve bu da çok kötü bir oyun deneyimi yaşatır size. Eğer fps sorunu da yaşıyorsanız altta paylaşacağım bağlantıdan ilgili yazımı okuyabilir ve bu problemi de ortadan kaldırabilirsiniz.

lol fps sorunu! lol fps arttırma 2020 bu makalemden bu sorunu da çözebilirsiniz. Bir diğer yöntem olarak gereksiz hizmetleri kapatmak lol ping düşürme yöntemleri içerisinde sık kullanılmaktadır. Gereksiz hizmetleri kapatma videosuna da buradan ulaşabilirsiniz. İzlemenizi tavsiye ederim.

CS:GO Ping düşürme konusunda; Modem arayüzü içerisinden DNS değiştirmeyi bilmeyen arkadaşlar var ise ping sorunu yaşayanların özellikle izlemesi gereken bir videodur. Unutmayın ki sadece bilgisayardan DNS değiştirmek işinize yaramaz, modemden de değiştirmeniz gerekir.

Bu yazımı panolarda paylaşan arkadaşlarım olmuş, kendilerine teşekkür mahiyetinde bir kaç sürpriz hediye gönderdim ve çok mutlu oldular, ben de çok mutlu oldum, verilen emeği bir yerlerde paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

admin

Adım Metin, 23 yaşındayım ve 12 yaşımdan beri bilgisayar ile ilgileniyorum. Teknik, donanımsal ve yazılımsal sorunlarınızı gidermeye çalışıyorum. Güncel oyunların teknik sorunlarının çözümlerini de sizlere sunmaya çalışıyorum. Tanıtım yazısı, reklam ve işbirlikleri için iletişim kurabilirsiniz. Bilgisayar sorunları konusunda profesyonelleştim ve ücretsiz olarak sizlere içerik sunuyorum.

2 YORUM

  1. CS GO Fps Arttırma! – 2020 Çözümleri – Bilgisayar Sorunları – Bilgisayar Sorunları

    […] Ping sorunları oyundaki kare hızını etkileyebilir, mutlaka lol ping düşürme isimli makalemi oku ve pingini düşür. Neden önemli olduğunu söyleyeyim; eğer gecikme […]

  2. LoL Yeniden bağlan hatası çözümü 2020 – Bilgisayar Sorunları – Bilgisayar Sorunları

    […] selam. Lol Fps arttırma, lol ping sorunu gibi konularda detaylı bilgiler verdikten sonra yeniden bağlanma hatası için de bir yazı […]